Přátelství

1. března 2012 v 18:07 | Tess |  Moje řeči
Přátelství? říká se, že přátelství je největší dar a ano já souhlasím, ale myslím si, že přátelství, se také především musí hýčkat a udržovat, ale to už plno lidí pomíjí. Měla jsem hodně dobrých kamarádů a stále si jich hodně vážím, ale od té doby co jsem se přestěhovala, tak mám pocit, že naše přátelství uvadá. Moc se ani nescházíme, nevoláme jen si sem tam napíšeme. Mrzí mě to a štve mě to, ale chyba není jen na jejich straně to by bylo moc jednostranné. Mám v tom svůj podíl taky. Největším neduhem člověka je čas. Nestíhám a nestačím a dálka od nich mi taky nedovoluje být s nimi jako dřív každý den. Jenže kdyby by to bylo jen o tomhle, tak by se to nějak dalo vyřešit. Jenže já mám takový vnitřní, ale možná špatný pocit, že už o kontakt se mnou nestojí. Moje vnitřní pocity, ale taky bijou falešný poplach. Proto bych tímto článkem, chtěla poukázat na to, že ikdyž nejste blízko sebe tak neztrácejte svoje dobré a nejlepší kamarády, protože takové už nikdy nemusíte najít. Já vím, že bych měla nejdřív něco udělat se sebou než sypat popel na druhé a budu se o to taky snažit, ale ono je to těžké, když celý týden člověk pracuje do 22:00, to už moc prostoru na setkání není. Doba je zlá, člověk bez práce má sice čas, ale bez peněz se nedá žít (především, když se živíte samy) a člověk s prácí má peníze, ale zase nemá čas.


Udržet si přátelství je nesnadná věc a nikdy za to nemůže jen jedna strana. Tak jako jsem nechtěla tímto nikoho osočit či napadnout, že se se mnou nikdo nestýká, je to má i chyba a hodně neomluvitelná chyba a budu se jí snažit napravit.


Potom se tady nachází lidi, na které si čas uděláte a snažíte se snimi sblížit po dlouhé době (viz. staré články) a oni o to ani nestojí. To je potom zbytečné čerpání energie a času. Mrzí mě to, ale dnes jsem učinila poslední krok, já už ze sebe nebudu dělat husu, když mu nestojím ani za odpověď 14 dní tak asi chyba nebude na mé straně. Pokud si necení přátelství a nevidí jaký je to dar, které se nenachází na každém rohu, tak ať jedná jak myslí, ale člověk sám na celým širým světě je bezmocnný a zranitelný. Přátelé jsou jako Váš plot o který se vždy můžete opřít a pokud nikoho nemáte, tak každý problém je tisíckrát těžší protože Vás nikdo nepodpoří a nikdo sváma necítí. Takovým lidem není pomoci. Poté se zde nachází naprostý opak přátelů. To je skupina " Přítel všech, přítel nikoho". Naštěstí nikoho takovýho vedle sebe nemám, ale co je moc to je moc. Nikdo se nemůže všem lidem na světě zavděčit. Ani bych taková nechtěla být a ani nikoho takovýho znát, protože člověk co se snaží všem vyhovět, nevyhoví nikomu na 100%, jen po malých částech a takové přátelství je velmi nespolehlivé.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 MiSs Cute MiSs Cute | Web | 2. března 2012 v 17:29 | Reagovat

Pravdivé.Když pak není čas nic se nedá dělat :( A pokud se živíš sama tak je jasné že každá koruna dobrá :) Já mám plno kamarádů,ale doopravdy věřím a vím že se můžu spolehnout jen na pár z nich a těm si opravdu moc vážím.Samozdřejmě i ostatních,ale ne tolik trochu jsem smířená stím že od nich by zrada tak nebolela jako třeba od mé nejlepší kamarádky.

PS:Jsem si jistá,že taková čísla tu mít budeš a dokonce ještě větší než já !:)
Máě Nádherný blog a krásné články :)

2 Tess Tess | E-mail | Web | 2. března 2012 v 18:28 | Reagovat

Děkuju za chválu ale stále sem nepřekočila ani 60 dní za den nejvíce jsem měla 56. ale řeba jednou =)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama