Lži vážně bolí...

18. února 2012 v 0:14 | Tess |  Moje řeči
Nedávno jsem zde zveřejnila článek "obnovení starého přátelství a nyní s klidným srdcem můžu říct, - té osobě už na mých článcích a názorech nezáleží - že si ten článek přečetl a napsal k němu krásný komentář (najdete níže) a utvrdil mě o zájmu mé osoby. Ano ten den ano, ale postupem hodin až dnů jsem zjistila naprostý opak. Nestojí o to, nebo lépe řečeno o naše přátelství (možná ode mě troufalé, ale tajně jsem doufala) a s vědomím, že mi nijak neublížil, odešel a já probrečela noc jak jinak (stímto souvisí můj článek k tématu týdne, jinak to nemám vůbec zamotaný =D )

Tak jsem si říkala, že sice nemusíme být nejlepší kamarádi, kteří tu jsou pro sebe 24 hod, že toho chci po pěti letech až moc a měla bych tomu dát volný průběh a být vděčná za to, že tuto osobu znám a jsem sní konečně opět v kontaktu. Tak jsem se rozhodla čekat od pondělí do čtvrtka, jelikož celý minulý týden jsem iniciativně psala ze své strany, doufala jsem v pouhou otázku "jak se máš?". Opět zklamání. Jsem osoba nedočkavá a když něco chci tak včera už bylo pozdě, bohužel taková jsem já =(. Tudíž jsem mu napsala svůj názor na danou situaci, na to se mi dostalo odpovědi, že se se mnou o tomto nebude bavit a tím konverzace skončila. Dnes jsem učinila nový pokus, zda-li si o tom promluvíme a obratem mi přišlo pouhé jedno slovo "ne". Každý jiný by takového člověka poslal do jistých končin nebo ho ignoroval, ale já to potom všem nedokážu, takže mi je jasné, že se budu snažit dál a budu si hrát na tu vtíravou husu o které asi ani nechce slyšet a budu jen dál tajně doufat v nějaké opětovné sblížení.

http://1.bp.blogspot.com/-CXmGIsqnD3U/TjX0V1sGDaI/AAAAAAAAAEc/r5v5oMy-OMU/s1600/friendship_440_494.jpg

Vím, že si to jednoho dne přečteš, jestli sem ti tak strašně ublížila, ikdyž si nejsu vědoma jakého hrozného činu jsem se vlastně dopustila, tak ti jen chci říct, že sem se nás snažila opět sblížit a udělala jsem proto maximum. Raději mi upřímně napiš nesnáším tě a chci tě vymazat ze svého života a přátel, ale prosím nebuď po všech těch letech lhostejný a nesoucitný, myslím si, že si to nezasloužím a chci znát vše na rovinu. Já nepotřebuju jen dalšího přítele na facebooku do počtu, který se nikdy ani neozve...

http://4.bp.blogspot.com/-BnHarMd5FhI/TYNgtgiQ8hI/AAAAAAAAARQ/MK9TxCxGVp0/s400/broken-friendship.jpg
Proč jsem článek nazvala tak jak jsem ho nazvala? Protože chci naznačit, aby jste nelhali svým blízkým nebo v mém případě známým a především jim nedávali plané naděje, když to nemyslíte od srdce. Můžete si myslet, že ten blízký to vezme také na lehkou váhu v které to prezentujete Vy, ale vždy to tak nemusím být. Jsem živoucím důkazem, že mi bylo lháno a slibováno a z mé strany očekáváno a nakonec to skončilo bolestí, mlčením a lhostejností a především musím žít sama v smyšleném světě, v kterém to nijak neovlivním, protože ten člověk nečekal v to co já, protože mi to pouze nalhával. Proto Vás prosím, neříkejte větu "záleží mi na Tobě", když jí nemyslíte od srdce, protože strašně touto lži ubližujete cizím srdcím a proléváte mnoho zklamaných slz.

http://www.askdro.com/wp-content/uploads/2011/07/brokenfriendship.jpg
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ilon ilon | 24. února 2012 v 17:44 | Reagovat

Napsala jsi to opravdu krásně !!! Je to hodně smutné, ale také bohužel hodně pravdivé. Také jsem toho názoru, že by slova nikdo neměl brát na lehkou váhu, a když někdo řekne - záleží mi na tobě, měl by to říkat jen v momentě, kdy to myslí vážně. Protože pak, když zjistíme, že to tak není, tak to bolí...
I když tě neznám, tak ti přeju, aby se vaše přátelství dalo zase dohromady :*)

2 Tess Tess | 25. února 2012 v 14:25 | Reagovat

Děkuju moc za chválu ani jsem si to nezasloužila, bylo to prostě od srdce a ani jsem neměla nejlepší "spisovatelský" den. Jinak už nyní ti můžu oznámit, že přátelství šlo do kytek a asi je nenávratně pryč. Bolí to a dlouho to bolet bude, ale nejsem člověk co by se cpal někomu kde o něj nemá zájem, ale když ti ten někdo dá falešné naděje tak není divu, že na to člověk naivně skočí =( ale co už, snad mu je beze mě líp ;-)

3 ilon ilon | 25. února 2012 v 15:07 | Reagovat

Tess - víš ono se to někdy zdá horší, než to třeba je. Já tě nechci prázdně utěšovat, ale věci se mění a ještě třeba není ztraceno vše... Může přijít den, kdy se to změní a bude zase líp :-)
Ale jinak znám to, také nejsem povaha, která by se cpala někde, kde o ni není zájem, to i kdyby to bolelo sebevíc, tak NE, jsem dost hrdá, takže je lepší počkat, až to přebolí a pak si člověk řekne, že zbytečně vyšiloval. Ale na druhou stranu o přátelství se někdy vyplatí bojovat. :-)
Budu doufat, že se to změní, a že zase přátelé budete, i když to te´d třeba vypadá blbě... Mimochodem, četla jsem už tvůj článek o obnovení přátelství a říkám ti upřímně, že píšeš opravdu krásně a poutavě ♣
Také hezký víkend přeju :-)
PS - a nevěřím tomu, že mu bez tebe líp.

4 Tess Tess | 25. února 2012 v 15:13 | Reagovat

[3]: Ilon věř nebo ne, už se to asi nezlepší, psala jsem mu několikrát, dopadlo to tak, že si na facebooku dal aby byl pro mě neviditel ný jestli je online nebo offline, psala jsem mu i dál, že mi není pět let, že tímto mě neoblbne (statusy přidával, nikam neodjel)a psala jsem mu jak mi na něm záleží atd. a pak jsemmu poslala i odkaz na tento článek ať si přčtš třetí odstavec a že o něj nechci přijít i tak to sním nehlo a já už se dál ztapňovat nebudu a mám pocit, že bojovat sám proti ničemu je úplně nesmyslné a vyčerpávající. Prostě si tak vybral a já doufám, že se mu vede dobře :-)

5 Tess Tess | 25. února 2012 v 15:14 | Reagovat

Jinak děkuji velmi za poklonu, to mi ještě nikdo nikdy neřekl ;) si velmi hodná

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama