Dr House

9. února 2012 v 14:33 | Tess
Seriál Dr. House (House M.D.) vznikl v roce 2004 a je dílem Paula Attanasioa, Katie Jacobsové, Davida Shorea a Bryana Singera. Děj se odehrává v nemocnici v Princetonu - Plainsboro.

Hlavní postava Gregory House (Hugh Laurie) je šéfem diagnostického oddělení této nemocnice a má za úkol řešit zvlášť zapeklité případy, u kterých jsou normální doktoři v koncích. K ruce má svůj tým odborníků, který se skládá ze 3 výborných doktorů. Imunoložky Allison Cameronové (Jennifer Morrison), neurologa Erica Foremana (Omar Epps) a specialisty na intenzivní péči Roberta Chase (Jesse Spencer).

Týmů ještě pomáhá Houseův velký kamarád James Wilson (Robert Sean Leonard), který je uznávaným onkologem. Celé nemocnici šéfuje Lisa Cuddyová (Lisa Edelstein), se kterou má House neustále problémy. Měl by totiž pravidelně ordinovat na klinice. House ale kliniku nesnáší, protože nemá rád pacienty a podle jeho slov by tuto práci zvládla i opice s lahvičkou brufenu.

Dr. House je o holi chodící doktor, který nesnáší pláště. Prodělal svalovou mrtvici, po které prožívá nesnesitelné bolesti. Velice často užívá vicodin, který má jeho bolavou nohu zklidnit. Tento lék je ale velice návykový a House si na něj vytvořil závislost. Používá často nevybíravé a ne příliš standardní metody a často se v diagnóze mýlí.

Jeho omyly ale nemají fatální důsledek a většinou vedou k pozdějšímu úplnému vyléčení. Seriál je doplněn i řadou příběhů postav, které v něm hrají.

Obsazení: Hugh Laurie, Lisa Edelstein, Omar Epps, Robert Sean Leonard, Jennifer, Morrison, Jesse Spencer, Peter Jacobson, Kal Penn, Olivia Wilde

Informace k seriálu:

Český název: Dr. House
Původní název: House M.D.
Země původu: USA
Roky natáčení: 2004-????
Domovská stanice: FOX
První vysílání: 16. listopadu 2004
Ukončení seriálu: ???
Délka epizody: 60 minut
Žánr: Drama / Lékařský

Vlastní recenze:

Sice jsem neviděla všechny díly i tak si mohu dovolit nazvat toto dílko celebritou mezi seriály. Nádherně propracovaný příběh a především nádherná osobnost Dr. House, jen trošku přehnané jsou ty nemoci....polovina z nich neexistuje, ale laikovi je to jedno, jen nedoporucuju se dívat na tento seriál s doktorem =D Další chybou producentů bylo vyměnit skupinu House. Proč ste to tak pohnojili? Ti první tři byly nejlepší.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama