Vyhořelá

16. září 2011 v 18:12 | Tess
Název: Vyhořelá
Autor: P.C.Castová - Kristin Castová
Žánr: sci-fi, fantasy
Série: Série Škola noci
Díl v sérii: 7.díl
Počet stran: 368

Popis: Vyhořelá Škola noci 7

Je sedmý díl upírské ságy o Zoey Redbirdové, který napsaly autorky P. C. Castová a Kristin Castová.Škola noci se stala místem smutku a prokletí. Osud Zoey je pevně propojen se samotnou podstatou školy. Je velekněžkou a opatrovnicí červených mláďat.
V duši Zoey ještě doznívá zápas s padlým andělem Kalonou, trpí rozpolcením mezi nenávistí a touhou po něm. I když zvítězil zdravý rozum a Zoey se udržela v realitě, její srdce krutě trpí. V bdělém stavu ji rozdírá bolest tak nesnesitelná, že často uniká do Jinosvěta. Zde necítí žádné utrpení, stále více se uzavírá a nejraději by se nechala ukolébat řekou času. Vydala se proti jejímu proudu, spojila se s dávnými přáteli a nikdy se nevrátila zpět. V tomto dokonale odlišném světě je Zoey zcela jinou bytostí, než je ta nepřemožitelná upírská velekněžka. Ve skutečném životě nemá sílu cokoliv budovat nebo zachraňovat, připadá si vyhořelá. Je sama jen se svou nekonečnou bolestí.
Přes všechno odtržení od světa má Zoey opravdové přátele. Její nejlepší přítelkyně a jediná dospělá upírka z červených mláďat Stevie Rae by Zoey chtěla pomoci. Je zřejmě jediná, která má v moci tajemství, které by Zoey vysvobodilo z klece utrpení. Ale možné následky by mohly mít zničující vliv na Školu noci a možná na celý svět. Navíc se Stevie utápí ve vlastních problémech.
Nebezpečí nehrozí jen Škole noci, v celé Tulse se schyluje k něčemu temnému a děsivému. Nikdo netuší, jak síly Temnoty zaútočí. Jedině Afrodita, věčná rivalka Zoey, má prorocké vize a mohla by zamezit nejhoršímu. Zda se přikloní na stranu Světla nebo Temnoty není jisté. V rukou zlomené Zoey je teď jediná záchrana.
Názor na knihu naleznete pod článkem k celé této sérii.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama