Krvavý karneval

25. září 2011 v 14:23 | Tess
Název: Krvavý karneval
Autor: Melissa de la Cruz
Žánr: sci-fi, fantasy
Série: Série Modrá krev
Díl v sérii: 2.díl
Počet stran: 224

Popis: Krvavý karneval

Krvavý karneval je druhá kniha z celkem pětidílné série o upírské dívce Schuyler a pokračováním populární Modré krve. Melissa de la Cruzn rozehrála příběh ze současnosti a zasadila ho do atraktivního prostředí bohaté americké mládeže. Tedy mimo Schuyler, ta pochází z dobré, ale zchudlé rodiny. Ve světě střední školy plné barbín je podceňovaným outsiderem a rebelkou.
Schuyler Van Alen ve svých patnácti letech zjistila, že patří mezi upíry. Upíři jsou nadřazenou rasou, která žije v blahobytu a přísném utajení. Upírům jsou osudem určeni jejich partneři, společníci i pomocníci. Klan Modré krve, ke kterému Schuyler patří, byl v minulosti ohrožován klanem Stříbrné krve, mnohem nebezpečnější a trochu zvrácené větve upírů. Stříbrní pronásledovali mírumilovnější Modré s úmyslem je zcela vyhladit. Nyní to vypadá, že Stříbrní jsou zpět, ale jistý si není nikdo. Na radu babičky Schuyler se svým asistentem Oliverem odjíždí do Itálie a hodlá vyhledat svého dosud nepoznaného dědečka. Starý pán boje mezi upíry pamatuje a mohl by jim pomoci. Bohužel jejich cesta byla zbytečná, jen neví, jestli jim dědeček pomoci nechce nebo skutečně nemůže.
Vrací se zpět na Manhattan a k jejich překvapení hodili všichni starosti se Stříbrnými za hlavu. Schuyler a Oliver se ocitli přímo uprostřed příprav na velkolepý Čtyřstovkový ples. Organizátorkou je především Mimi, velká rivalka Schuyler. A také Jack, poloviční upír, o kterém je Mimi přesvědčená, že právě on její partner určený osudem. Vždyť v minulých životech žili pokaždé spolu. Ale Jack se nechce podřídit tradici, dává přednost zajímavé Schuyler a Mimi žárlí stále víc.
Čtyřstovkový ples má být manifestací síly upírů modré krve. Nebezpečí ze strany stříbrokrevných sílí, a z nafintěného bálu se stane spíše after-party po klidném životě v přepychu. Ve škole si Schuyler stále více všímá nového spolužáka Kingsleyho Martina. Vůbec tomu klukovi nevěří a nechápe, jak mohl získat mnoho studentů na svou stranu. Běhají za ním jako pejsci, zdá se, že je úplně ovládá. Ovládá snad Kingsley magii? Mohl by on patřit mezi Stříbrné? Schuyler bojuje s mnoha otázkami, na většinu z nich nedokáže stále najít odpověď. Také se blíží čas, kdy se bude muset poprvé napít z člověka…
Po Modré krvi vyvolá Krvavý karneval větší žízeň po dalších dílech upírské ságy Melissy de la Cruz.
Autorka v sobě nezapře redaktorku slavného módního časopisu, její kniha hýří popisy značkového oblečení a vyhlášených míst New Yorku, na kterých se schází smetánka.

Názor na knihu naleznete pod článkem k celé této sérii.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama