HP-Vezeň z azkabanu

16. září 2011 v 11:53 | Tess
Název: Harry Potter a Vezeň z azkabanu
Autor: J.K.Rowlingová
Žánr: sci-fi, fantasy
Série: Harry Potter
Díl v sérii: 3. díl
Počet stran: 384

Popis: Harry Potter a Vězeň z Azkabanu

Harry Potter a vezeň z azkabanu je třetím dílem a třetím rokem Harryho Pottera ve škole čar a kouzel v Bradavicích. Autorkou knihy i celé série je anglická spisovatelka Joanne K. Rowlingová.
Harry je asi jediným školákem, který nemá rád prázdniny a těší se do školy. Jeho opatrovníci Dursleyovi mu ze života dělají peklo, a ve chvíli kdy se na prahu objeví nesnesitelná teta Marge se Harry přestane ovládat. Po incidentu, kdy se teta vznáší u stropu jako balón, musí Harry prostě zmizet. Má štěstí, protože je j vyzvedne Záchranný autobus se slepým řidičem a odveze pryč ze světa mudlů přímo do Děravého kotle na Příčné ulici. Tam se dozvídá jednu šokující zprávu za druhou. Například, že nejnebezpečnější vězeň z Azkabanu, Sirius Black, uprchl. O jeho záměrech se ví jen to, že směřuje do Bradavic. Školu mají hlídat strážci Azkabanu mozkomorové. Průsvitné bytosti, které odsávají z lidí veškerou radost a štěstí. Jsou mnohem horší než kterýkoli uprchlý trestanec.
Hagrid se stane učitelem péče o kouzelné tvory a jeho noví mazlíčkové hipogryfové mají podobu koně zkříženého s orlem. Zajímavý je i nový učitel obrany proti černé magii Remus Lupin. Harrymu pomůže ze zapeklitých situací, ale skrývá velké a děsivé tajemství. Harryho stále víc zajímá Sirius Black. Byl jeho kmotrem, zradil jeho rodiče a způsobil jejich smrt, nebo bylo všechno jinak a Sirus je velkým bojovníkem proti Lordu Voldemortovi?

Názor na knihu naleznete pod článkem k celé této sérii.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama