Září 2011

Chceš být moje SB?

28. září 2011 v 18:52 | Tess |  Chceš být moje SB?
Pokud se chceš stát mým spřáteleným blogem, tak mě napiš tady do komentářů a po zvážení ti odpovím. To znamená, že ne každý web musí být moje SB, protože některé témata blogů, mě nic neříkají.=) Doufám, že to chápete =)

Proto Vás prosím aby jste do komentářů vždy psali, na co je Váš blog zaměřen a samozřejmě odkaz na Váš blog.

Ráda Vám vše odpovím a doufám, že to bude často mé ano, ráda se spřátelím =)

SB

28. září 2011 v 9:09 | Tess
SB

Cukrblik

Hayley

Chceš být moje SB?


Angelologie

25. září 2011 v 18:28 | Tess |  Přečtené knihy a jejich recenze

Název: Angelologie
Autor: Danielle Trussoniová
Žánr: sci-fi, fantasy
Počet stran: 424

Popis: Angelologie

Andělé a lidé kdysi zplodili potomky - a bylo to zlé plémě, které zatratil sám Bůh. Jenže oni stále žijí mezi námi… Evangeline byla malou dívenkou, když ji její otec přivedl do kláštera sv. Růženy. Zde žije tichým životem řádové sestry, dokud nedostane dopis s podivnou žádostí. Kdosi pátrá po šedesát let staré korespondenci mezi matkou představenou a slavnou mecenáškou Abigail Rockefellerovou. Ukáže se, že za druhé světové války podporovala skupinu angelologů spojených s klášterem, pátrajících po mocných a zákeřných potomcích padlých andělů. Evangeline odhaluje po tisíciletí zuřící boj mezi andělskou rasou Nefilim a angelology, mezi které patřili i její rodiče. Neobvykle vysocí, krásní a zločinní Nefilim se od počátku civilizace pohybovali v zákulisí historie a usilovali o opětovné získání své bývalé moci. Percival Grigori je jedním z nich, pomalu však umírá na záhadnou nemoc. Je klíčem k jeho uzdravení lyra mytického Orfea, po které pátrají celé generace angelologů? Dokáže ho Evangeline zastavit, než svou strašnou sílu obrátí proti lidstvu? A zatím hluboko v jeskyni v nepřístupných bulharských horách dlí praotcové zlovolných andělů, jejich smrtonosná záře proniká klecemi, v nichž jsou uvězněni tisíce let, a jejich hněv se stupňuje…

Vlastní názor:

Po přečtení bude doplněn

Nenasytná

25. září 2011 v 18:26 | Tess |  Přečtené knihy a jejich recenze
Název: Nenasytná
Autor: Meg Cabotová
Žánr: sci-fi, fantasy
Počet stran: 544

Popis: Nenasytná

Nikdy neříkejte nikdy, a o upírech to platí dvojnásob... Mína Harperová, samostatná, talentovaná, ale zároveň i smutná a díky svému prazvláštnímu daru okamžitě odhalit, jakým způsobem a kdy člověk, který před ní stojí, zemře, dost osamělá, se podílí na vytváření scénáře pro nesmírně úspěšný seriál Nenasytná u jedné newyorské televizní stanice. Jednoho dne jí její neschopná, avšak velmi průbojná a bezohledná kolegyně sdělí, že vedení se rozhodlo seriál obohatit postavou upíra, podobně jako u konkurence. Mína je zděšena, protože její vztah k upírům je mírně řečeno odtažitý. Zanedlouho se však na večírku setkává s naprosto neodolatelným profesorem literatury Lucienem Romaneskem, vysokým, tajuplným brunetem, a od tohoto okamžiku si na nedostatek inspirace, co se upírů týče, rozhodně stěžovat nemůže! Úspěšná americká spisovatelka Meg Cabotová se v této knize svým nenapodobitelně originálním způsobem vyrovnává se záplavou upírských ság na dnešním knižním trhu.

Vlastní názor:

Po přečtení bude doplněn

Ranní červánky

25. září 2011 v 18:04 | Tess |  Přečtené knihy a jejich recenze
Název: Ranní červánky
Autor: Tanja Heitmann
Žánr: sci-fi, fantasy
Série: Démoni
Počet stran: 288

Popis: Ranní červánky

Je možné milovat upíra? Když potká mladá studentka Lea Adama ve vile svého profesora, zamiluje se do něj na první pohled. Adam je neskutečně pěkný, ale podivně zamlklý… a skrývá smrtelné tajemství. Je posedlý démonem, který ho nutí, aby Leu přetáhl na temnou stranu, mezi zlé mocnosti. Adam však proti démonově snaze bojuje ze všech sil, neboť Leu miluje. Ale v jejich lásce může vše změnit jeden jediný polibek…

Vlastní názor:

Po přečtení bude doplněn

Ať vejde ten pravý

25. září 2011 v 18:01 | Tess |  Přečtené knihy a jejich recenze
Název: Ať vejde ten pravý
Autor: John Ajvid Lindgvist
Žánr: sci-fi, fantasy
Počet stran: 448

Popis: Ať vejde ten pravý

Zima roku 1981. Poklidný život na stockholmském předměstí Blackeberg naruší podivné události. Nejprve nedaleko objeví mrtvolu chlapce, kterého vrah nechal záměrně vykrvácet. Vše nasvědčuje tomu, že by mohlo jít o rituální vraždu. A to je jenom začátek. Místní obyvatele pozvolna zachvátí strach a bojí se v noci vycházet z domu. Nikdo z nich ale netuší, co se opravdu děje. Dvanáctiletý Oskar má zatím jiné starosti. Jeho spolužáci ho už dlouho šikanují a on se jim nedokáže postavit. Marně sní o pomstě. Dokud se do vedlejšího bytu nenastěhuje postarší muž s holčičkou. Jmenuje se Eli. Oskar se s Eli spřátelí. Jeho nová kamarádka je ale poněkud divná. Vychází ven jen v noci, i v mrazu chodí nalehko a často bývá hladová. Navíc trvá na tom, že nemůže vejít dovnitř, dokud ji nepozve dál. Přesto mezi nimi vzniká silné pouto. Pusť mě dál (šv. Lat den rätte komma in, 2004) je románový debut švédského spisovatele Johna Ajvida Lindqvista (*1968). "Všechno v mé knize je v podstatě pravda, jenom se to stalo trochu jinak," říká autor. Tento upíří horor o první lásce ze švédského předměstí, kde Lindqvist sám vyrůstal, vzbudil na švédské literární scéně senzaci, byl přeložen do řady jazyků a zatím vyšel v jedenácti zemích. Stejnojmenný film Tomase Alfredsona podle Lindqvistova vlastního scénáře měl ve Švédsku premiéru v roce 2008. V současné době se připravuje americká filmová adaptace pod názvem Let Me In.

Vlastní názor:

Po přečtení bude doplněn

Hostitel

25. září 2011 v 17:58 | Tess |  Přečtené knihy a jejich recenze
Název: Hostitel
Autor: Stephenie Meyer
Žánr: sci-fi, fantasy
Počet stran: 616

Popis: Hostitel

Hostitel z pera světoznámé autorky Stephanie Meyer v sobě nese neobvyklé spojení, setkává se zde žánr s sci-fi s romantikou, a to ve velmi čtivé formě.
Termínem hostitel nazýváme organizmus, který se stává domovem jiného organizmu. Takovým útočištěm se v knize Stephanie Meyer stává lidské tělo pro vesmírného parazita. Postupně zaplavují celou zemi. Návštěvník ovládne mozek hostitele a využívá jeho tělo jako vysoce efektivní nástroj. Zčásti musí přijmout i osobnost člověka, kterého ovládají. Napojí se na jeho smysly, prožívá všechny jeho vzpomínky, potřeby a touhy. Může vzniknout symbióza, soužití člověka a jeho hosta z vesmíru, na praktickém základě vzájemného prospěchu?
Z vesmíru přicházející osadníci lidských těl si sami říkají Duše. Malé stříbrné nohaté bytosti, vytvářejí mírumilovné a dokonalé společnosti. Neexistují peníze ani závist, každá z duší pracuje pro společnost.
Konflikt nastává ve chvíli, kdy je do těla Melanie Strydereové implantována vesmírná duše Poutnice. Melanie je člověk s nesmírně silnými city, cítí horoucí lásku k muži svého života, Jaredovi, miluje i svého bratra Jamieho. A nehodlá se vzdát své osobnosti ani své lásky. Pro Poutnici není možné se dívčiných citů zbavit, je překvapena jejich intenzitou. Později začne k Melanii mluvit, jako hlas v její hlavě. Jaké bude toto zvláštní soužití? Najdou společně Jareda, a jaký může být tento podivný milostný trojúhelník o dvou tělech?

Vlastní názor:

Po přečtení bude doplněn

Můří deníky

25. září 2011 v 17:54 | Tess |  Knihy pro 2011
Název: Můří deníky
Autor: Rachel Kleinová
Žánr: sci-fi,fantasy
Počet stran: 224

Popis: Můří deníky

Šestnáctiletá hrdinka, žijící v luxusní internátní škole, si zapisuje do deníku sve nejtajnější myšlenky. Ovládá ji stále rostoucí posedlost spolužačkou, se kterou sdílí ložnici, Lucy Blakeovou, a nemyslí na nic jiného než na její přátelství s novou žákyní Ernessou, tajuplnou, náladovou bledou kráskou s uhrančivým pohledem. S Ernessou jsou spojeny ponuré klepy, podezření a tajemství i řada hrozivých nehod. Školou se šíří hrůza a Lucy už neví, co je skutečnost a co je jen výplod zjitřené představivosti. Tajuplná, hrůzná atmosféra v sobě spojuje všechny děsy, touhy a úzkosti dospívání. Středobodem deníkových záznamů je jediná otázka: je Ernessa skutečně upír, nebo vypravěčka uvízla v horečnatém světě vlastní fantazie?

Vlastní názor:

Bude doplněn po přečtení

Dracula

25. září 2011 v 17:49 | Tess |  Přečtené knihy a jejich recenze
Název: Dracula
Autor: Bram Stoker
Žánr: Horory
Počet stran: 646

Popis: Dracula

Nové vydání jednoho z nejúspěšnějších děl klasické hrůzostrašné literatury, dodnes jeden z nejznámějších bestsellerů tohoto žánru. Autor důmyslně rozvíjí příběh upíra z karpatských lesů, který těm, jež ho chtějí zneškodnit, způsobí sérii katastrof a mnohá léta sužuje pochmurný kraj kolem polorozpadlého hradu, v němž se usídlil. Vyprávění o jeho řádění je psáno formou deníkových záznamů skupiny přátel, kteří se vydali upíra zničit, a snaží se nevybočovat z mezí reálně vyhlížejících příhod.

Vlastní názor:

Bude doplněn po přečtení

Dracula, má láska

25. září 2011 v 17:47 | Tess |  Přečtené knihy a jejich recenze
Název: Dracula, má láska
Autor: Syrie Jamesová
Žánr: Romantika
Počet stran: 320

Popis: Dracula, má láska

Dracula, upír z Nosferatu, je klasika hororové literatury. V knize Dracula, má láskaSyrie Jamesová rozhodla pro úplně jiný, čistě ženský pohled na krále všech vampýrů. V očích milující ženy je i ten nejstrašnější netvor úžasnou a krásnou bytostí.
Láska, která sahá do věčnosti, takovou prožívá Mina Harkerová. Vypráví příběh svého skandálního svádění a sexuálního znovuzrození.
Mina hluboce miluje svého manžela Jonathana, vztah s ním je plný čisté, prosté lásky. Když se Jonathan před časem ocitl ve smrtelném ohrožení života při cestě do Transylvánie, Mině to téměř zlomilo srdce. Přesto se cítí neúprosně vtahována do tajemného vášnivého románku s charismatickým, ale nebezpečným milencem. Tento člověk ji děsí a na druhé straně v ní vyvolává dosud nepoznané touhy. Mina se poprvé cítí jako skutečná žena.
Kdo onen tajemný cizinec je, se ukáže velmi záhy. Každý, kdo se s hrabětem Draculou setkal, bojí se jej k smrti a touží po jeho zničení. Jen Mina vidí jeho skryté stránky, ona ho zná jako citlivého, romantického muže, který dokáže využít dar nesmrtelnosti a rozvíjí svou mysl. Pro ni je to milující partner, který není veskrze zlý a ďábelský. Brzy jsou spojeni tak výjimečným poutem, jaké lidské myšlení není schopné pojmout.
Mina cítí šílenství celé situace, musí se rozhodnout pro jednoho ze svých osudových mužů. Pokud by se rozhodla pro hraběte, musela by obětovat vše, co jej í drahé. A také vlastní život. Než si vybere, pokusí se zjistit vše o tomto jedinečném, nádherném monstru ... o Draculovi.

Vlastní názor:

Bude doplněn po přečtení